biuro@decoinspiration.pl+48 570 510 740+48 663 777 328

Czym jest sztukateria ścienna?

 

Słysząc o sztukaterii ściennej, nie zawsze wiemy, o czym tak naprawdę jest mowa. Elementów dekoracyjnych używano już w czasach starożytnych, a prawdziwy zachwyt sztukaterią i rozkwit tej techniki przyozdabiania wnętrz przypada na epokę renesansu i baroku, gdzie elementy dekoracyjne pojawiały się w pałacach i bogatych wnętrzach, wprowadzając wrażenie przepychu i nieoszukaną elegancję. Zastosowanie do malowania elementów złotej farby, potęgowało efekt.

 

Najkrócej mówiąc, sztukateria to rozmaite elementy dekoracyjne montowane do ścian i sufitów. Aktualnie coraz częściej elementy sztukaterii stosowane są w pomieszczeniach mieszkalnych. Dotąd obserwowaliśmy stosowanie sztukaterii wewnętrznej raczej do aranżacji pomieszczeń użyteczności publicznej m.in. restauracji, sal, biur. Od pewnego czasu sztukateria coraz śmielej wkracza do naszych domów jako wyjątkowy element dekoracji mieszkania.

 

Sztukateria wewnętrzna daje niemal nieograniczone możliwości aranżacji i dekorowania wnętrz. Dostępne warianty nadaje wyjątkowego stylu, niewątpliwego charakteru i pozwala na odmianę przestrzeni. Warto wiedzieć, iż stylowa sztukateria potrafi zwiększyć wartość mieszkania!

 

Sztukaterię najlepiej stosować w wysokich i obszernych miejscach. Niskie i małe pomieszczenia będą sprawiać wrażenie przytłaczających. Duży wybór wzorów i modeli sprawia, że sprawdzi się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Dzięki elementom sztukaterii można ukryć małe defekty wnętrza, czy różnego rodzaju otwory.

 

Sztukaterią można z powodzeniem ozdobić nie tylko ściany czy sufity, ale także inne elementy jak kominek, otwory drzwiowe i okienne, wnęki. Dzięki efektowi iluzji można kreować przestrzeń, nadając pomieszczeniom nowy odbiór optyczny.

 

Sztukateria wewnętrzna w Deco Inspiration

 

Sztukaterię ścienną stosuje się we wnętrzu, jak i na zewnątrz. W naszym sklepie znajdą Państwo sztukaterie wewnętrzne cenionych marek: Creativa, Orac Decor, Mardom Decor, co gwarantuje najwyższą jakość i wyjątkowy charakter modeli.

 

Oferujemy szeroką gamę produktów takich jak:

 

  • listwy ścienne
  • listwy przypodłogowe
  • listwy przysufitowe
  • listwy sufitowe

i duży wybór innych produktów do dekoracji wnętrz.

 

Dostępne warianty i szeroka oferta sprawia, że u nas znajdą Państwo wyjątkowe produkty, idealne do dekorowania Waszego domu.

 
W sprawie pytań bądź wyceny zapraszamy do kontaktu tel. 570 510 740 bądź biuro@decoinspiration.pl

Gwarantujemy ceny internetowe ;-) 

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl
Deco Inspiration
ul. Bergamotki 4/U3
02-765 Warszawa Mokotów
NIP 599 278 34 90
Godziny otwarcia salonu: poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00
sobota 10.00 - 14.00
Tel. kom. +48 570 510 740
Tel. kom. +48 663 777 328
Sklep int. decoinspiration.pl
Poczta: biuro@decoinspiration.pl